Job turizmus irányítási feladatait és felelősségét, a szükséges oktatás, menedzser fizetés

Idegenforgalmi menedzser - a szakember a turizmus, amely óta szervez turisztikai kirándulások ügyfelek. Jelenleg ez az egyik legnépszerűbb szakmák a szórakoztató iparban.

rövid leírása

Turizmus menedzsment testesíti meg álomutazásból, mindannyiunknak várja. Oldalról úgy tűnik, hogy ez a legromantikusabb és érdekes szakmát - a nyaralás minden nap, a képesség, hogy utaznak távoli földek szolgálatban.

De ezek különböző dolog - a pihenni, szervezni hozzáértő gondtalan nyaralást, ami függ a személyek számát és a körülmények.

Turizmus menedzsment - generikus név egy szakma, hogy multifunkcionális. Vannak generalista szakemberek, akik képesek egymaga szervezni egy utat a turisták az elejétől a végéig, de gyakrabban az utazási irodák (utazásszervezők) gyakorolta a munkamegosztás, specializáció: manager dolgozni az ügyfelekkel, jegykezelőbe, igazgató menedzser vízumok és a biztosítási menedzser a szervezet az üzleti turizmus, stb Ezekkel az különlegességek egyenként tudja kezelni, és idegenforgalmi menedzser tapasztalat nélkül irányítása alatt egy tapasztalt személy. A nagyvállalatok, a szervezet turistaúton hasonlít a munkát a futószalagról, minden egyes szakaszában a szervezet a túra esetén kapcsolják össze a különböző szakemberek.

A részletek a szakma

Funkcionális feladatokat turizmus menedzsment függ, hol dolgozik: a utazásszervező vagy egy utazási iroda. Az utazásszervező menedzser részt vesz a fejlesztési és megalakult turisztikai útvonalak és utazási irodák, inkább eladni túrák az ügyfelek számára.

Idegenforgalmi menedzser feladatait, a munka az utazásszervező:

Az utazási irodák dolgozik idegenforgalom kezelése a következő:

Vannak utazási cégek, amelyek egyesítik a funkciók az utazási irodák és utazásszervezők.

profik szakma

  • ipar kilátásai általában, és a folyamatos kereslet a személyzet számára;
  • a lehetőséget, hogy látogassa meg sok országban részeként munka vagy az utolsó pillanatban, és különleges ajánlatok üdülési;
  • A magas bérek;
  • multidiszciplináris szakma Turisztikai kezelő dolgozhat bármilyen szintű oktatás és a tapasztalat, ott dolgozó minden; foglalkoztatásban nincs merev iskolai végzettség.

ellenérvek szakma

  • magas szintű felelősség;
  • gyakori stresszes helyzeteket gyártás esetén a következetlenségek és a vis maior (késhet repülőgépek indításához háború vagy természeti katasztrófa, a turisták nem mentesíti szokások stb);
  • különböző országokba utazik, az ipari jellegű, és teljes kikapcsolódásra és élvezze a nyaralás nem lehetséges;
  • turista zavarhatja hívásokat bármikor a nap, és a menedzser legyen könnyen reagálnak, és válaszoljon a kérdésre, megoldani a problémákat a fogadó ország javára az ügyfél;
  • szezonalitás a munka és függ a bérszint.

munkahelye

személyes tulajdonságok

  • magas stressztűrő képességre;
  • vas önuralom és önkontroll;
  • kommunikációs készség;
  • szervezési készség;
  • személyi szervezet
  • ékesszólás;
  • diplomácia;
  • bája,
  • egy jó memória;
  • képes meggyőzni a beszélgetőpartner;
  • felelősséget;
  • rugalmasságát gondolkodás.

A magas státuszú utazásszervezők utazási menedzser (utazási menedzser), illetve koordinátora a szakaszában, amely felelős a fejlesztési egyéni és vállalati túrák. Ezek általában jól ismert üdülőhelyek, szállodák, belépő rendszerek a különböző országokban, képes együttműködni számlák, hitelkártyák, könyv szállodák és járatok tekintetében. Utazás vezetők szerződéseket a fogadó országban, így szükség van rájuk, hogy folyékonyan beszél legalább angolul, azzal a készséggel, hogy készítsen üzleti ajánlatok és a tárgyalások, hogy tudja, és kövesse a szabályokat az üzleti etikett.

Elite szakemberek is tekinthető a szervezet az üzleti utazás vezetők, akik foglalkozni üzletemberek akik megszokták, hogy magas színvonalú szolgáltatást, a pontosság és a pontosság, még függetlenül a vis maior.

Idővel sok sikeres vezetők, akik már elsajátították a technológia támogatása turisztikai célpontok az elejétől a végéig, meg tudja nyitni a saját üzlet.

képződés

Munkát egy utazási iroda lehet, tanuló középiskolás, líceum, az egyetem központi területe, valamint a főiskolai külön szolgáltatás és a turizmus.

Jó edzés áll a menedzsment képzés a turizmusban. amelyek egy oktatási program tömören, és elsősorban a főbb pontjait turisztikai vállalkozások - a pontos napi működés, a menedzsment és marketing. A képzés időtartamát a 4 hét és 3 hónap.

De szükségünk van kidomborítása oktatás sikeres karrier ebben az iparágban.

Oktatási turizmus menedzsment biztosított az egyetem:

További oktatás terén a turizmus menedzsment lehet beszerezni az MBA (Master of Vusiness Administration - Master of Business Administration). Ezen felül, akkor lehet tanulni a bonyolult üzleti szervezetek külföldi akadémiák és turshkolah.

Oktatási turizmus menedzsment szakterületen belül „turizmus”, „Management (az ágak)” vagy „Szervezet Management” (specializáció „turizmus”) képviseli több mint 20 Moszkva főiskolák, többek között:

Az adagolás befejezése után végzettek oklevelet kapnak a minősítés „A turisztikai szolgáltatások Specialist”