A történelem a fejlődés labdarúgás (3) - absztrakt, 1. oldal

Városi Oktatási Intézmény Cadet School

a témában: története labdarúgás fejlesztési

A „futball” minden ember hallotta többször. El akarom mondani az előadást a történelem futball, a taktika a játékban. Soccer (angol futball «futball” ..) - egy csapatsport, amelyben a cél az, hogy a labdát az ellenfél kapuja lábak, vagy más testrészét (kivéve a kezét) több alkalommal, mint az ellenfél. Jelenleg a legnépszerűbb és a tömegsport a világon. Labdarúgás játsszák a területen a fű egy speciális bevonattal vagy szintetikus anyag. A két csapat vesz részt a játékot a tizenegy embernek, mindegyik a maga szerepe a játékban, és egy különleges rendszer a saját felét. Kapus védi a kaput a találatot a labdát, sőt, csak neki a csapat játszhat a kezével, de csak a saját tizenhatosán belül a kapu közelében. Defenders zavarja az ellenfél játékosok, nem biztosítja számukra a lehetőséget, hogy jöjjön a kapuhoz a labdát, és gólt. Strikers részt vesz a játékban a legaktívabb, szerepük az, hogy pontozási célokat riválisok, jön a szükséges lépéseket és játékeszközök. Középpályások is található a központ területén, és a helyzettől függően, vagy segítenek a védők vagy támadók. Mint ismert, hogy sok, a fő cél a játék lényege, hogy elérje a labdát az ellenfél kapujában, míg nem használhatja a kezét. Minden csapatnak megvan a saját formája, a klub jelvénye (ország), a stadion szponzor. A legjobb labdarúgó torna a World Cup, amelyet négyévente kerül sor. A bajnoki részt vett számos országban.

Különböző nevek a futball

A teljes angol neve (Eng. Association football) alkotta megkülönböztetni a többi játék fajták a „láb labda”, különösen a rögbi (Eng. Rögbilabda). Az 1880-as években volt egy rövid nevet „foci” (eng. Foci), amely ma már széles körben elterjedt számos angol nyelvű országokban (kivéve az Egyesült Királyságban, ahol a nézőtéren az elutasító).

Más nyelveken a neve a játék:

vagy hitelfelvétel az angol foci. Magyarországon - Soccer, Portugália - port. Futebol.

vagy a szó fordítása labdarúgó, például a német it. Fu ß ball. Görög - görög, ποδόσφαιρο. Finn - finn. jalkapallo. Héber - héberül. כדורגל és karjalai - karjalai. jalgami acc y.

vagy szóból származik „kick”, „láb”, és így tovább. n. olasz. calcio. Horvát - Horw. nogomet.

«Labdarúgás», mint a hivatalos nemzetközi neve a játék által használt FIFA és a NOB.

2. labdarúgás története

Labdarúgás - a legnépszerűbb csapatsport a világon, ahol egy kis számú pontot meg kell harcolni. A történelem „láb labda” van egy csomó évszázadok óta. A különböző játékok a labdát, mint a foci, játszott az ókori Kelet (Egyiptom, Kína), az ókorban (Görögország, Róma), Franciaország ( „pas sup”), Olaszországban ( „calcio”), és Angliában. Közvetlen elődje az európai labdarúgás volt, minden valószínűség szerint, a római „garpastum”. Ebben a játékban, ami egyfajta katonai képzés a külföldi játékosok, meg kell tartani a labdát két álláshely. Az ókori Egyiptomban, mint egy focimeccs volt ismert ie 1900. e. Az ókori Görögországban a labda játékban volt népszerű különböző formáit a 4. században. BC. e. amint azt a kép egy fiatal férfi zsonglőr a labdát az ókori görög amfora, tárolni egy múzeumban Athénban. Között a harcosok Spárta volt népszerű labdajáték „episkiros”, ahol játszott, és a kezek és lábak. Ez a játék rómaiak úgynevezett „garpastum” ( „kézilabda”), és némileg módosított szabályokkal. Játékához különbözött kegyetlenség. Ez köszönhető a római hódítók játék, de a labda 1. n. e. Ő lett, mint ismeretes, a Brit-szigeteken, gyorsan szerzett elismerést Az őslakosok körében a britek és a kelták. Britek voltak méltó tanítványai - 217 BC. e. Derby először nyertek a parancsot a római legionárius s.

De a népszerűsége a labdarúgás Angliában oly nagy volt, hogy nem tudott beavatkozni, és a királyi rendeletek. Ezt Angliában, ez a játék már az úgynevezett „foci”, bár ez nem történt meg a hivatalos elismerését a játék, míg a tilalmat. A 19. század elején. az Egyesült Királyságban volt egy átmenet a „csőcselék futball” szervezett labdarúgó első szabályokat, melyek speciálisan 1846 Rugby iskola és két évvel később finomított Cambridge-ben. És 1857-ben a világ első labdarúgó klub jött létre Sheffield. Hat évvel később, képviselői 7 klubok Londonban találkoztak, ami kialakít egy olyan játéktér, és megszervezi a nemzeti labdarúgó szövetségek.

Úgy alakult 1863-ban kidolgozta a világ első hivatalos játékszabályok kapott néhány évtizeddel később általánosan elfogadott. Három a tizenhárom szakaszok ezen szabályok rámutatott, hogy a tilalom a játék kezek a különböző helyzetekben. Csak 1871-ben kapus hagytuk játszani a kezét. Rendelet szigorúan meghatározott mező mérete (200 x 100 yard, vagy 180 x 90 m), és a tolvaj a (8 yard vagy M32 7 cm változatlan maradt). Amíg a 19. század végén. Az angol Labdarúgó Szövetség evett, mint a számos változás: a méret a labda meghatároztuk (1871); bevezetett szögletes ud al (1872); 1878 óta a bíró elkezdte használni a síp; 1891-a kapu volt egy rács, és elkezdte, hogy áttörje a 11 méteres szabad rúgás (büntetés). 1875-ben, a kötél összekötő oszlopok helyébe a keresztléc magasságban 2,44 m-re a talaj. A rács kapukhoz alkalmaztak és szabadalmaztatott angol Brodie Liverpool 1890-ben A bíró a pályán az első alkalommal jelent meg a 1880-1881. 1891 óta a bíró kezdett menni a pályán két asszisztens. Változás és javítása a szabályokat, természetesen befolyásolja a taktika és technikák a játék. 1873 óta származik a történelem nemzetközi labdarúgó-mérkőzés, és elkezdte a mérkőzés között Anglia és Skócia csapat, amely végül döntetlen az eredmény 0: 0. 1884-től a Brit-szigeteken kezdett razp-aláássa az első hivatalos nemzetközi versenyen járó Anglia játékos, Skócia, Wales és Írország (ilyen versenyeken tartanak évente, és most).

Végén a 19. században. labdarúgó kezdett egyre népszerűbb Európában és Latin-Amerikában.

1904-ben kezdeményezésére Belgiumban, Dániában, Hollandiában és Svájcban, az International Federation of Football Association alakult (FIFA).

3. A törvények a játék

Egyedi futball nevű játékot a játék, ami két félből áll, 45 perc. A szünet az első és a második időintervallum 15 perc, amely alatt a parancs pihenés, és a változó vége kapun.

Labdarúgás játsszák a területen a fű vagy műfüves. A játékban két csapat vesz részt: az egyes 7-11 fő. Egy személy a csapat (kapus) lehet játszani a kezét a büntetés terén a kapunál, az ő fő feladata, hogy megvédje a kaput. A többi játékosnak is saját céljait és helyzetét a pályán. Defenders találhatók elsősorban a saját térfelén, a feladat -, hogy ellensúlyozzák a támadó játékos az ellenfél csapatának. Középpályások vannak a pálya közepén, szerepük -, hogy segítsen a védők vagy támadók, attól függően, hogy a játék helyzetet. Forwards elrendezve, előnyösen az ellenfél térfelébe, a fő feladat - pontozási célokat.

A cél -, hogy a labdát az ellenfél kapujába, hogy azt olyan sok időt, és próbálja megakadályozni a cél a saját kapujába. MATCH nyert a csapat, hogy a pontszámok összpontosítani.

Ha során a két fél csapat szerzett azonos számú gólt, hogy a rögzített vagy rajzolni, vagy a nyertes észlel szerint megállapított szabályok mérkőzést. Ebben az esetben lehet, ha időt - további két alkalommal, egyenként 15 perces. Általános szabály, hogy a fő- és a hosszabbításban a mérkőzés a csapat nyújtott egy kis szünetet. Két hosszabbítás a csapat kap egy ideje, hogy átáll. Egy időben, a labdarúgás volt a szabály, hogy a győztes az a csapat, az első gólt (szabály az „arany kapu”), vagy nyer a végén minden a hosszabbítás (általában az „ezüst cél”). Abban a pillanatban, a hosszabbításban, vagy nem játszott egyáltalán, vagy játszott teljes (2 fele 15 perc). Ha nem, hogy felfedje a győztes alatt hosszabbításban, egy sor szankciók, amelyek nem részei a mérkőzés. A cél az ellenség 11 méter távolság teszi az utat öt találatot a különböző szereplők. Ha a gólok száma büntetést mindkét csapat egyenlő, akkor ököllel egy pár büntetést amíg a győztes látható lesz.

4. A labdarúgó a világon

Az eloszlás országok az első helyen az Egyesült Államokban (mintegy 18 millió euró, amelyből 40% -a nő), majd Indonézia (10 millió), Mexikó (7,4 millió), Kína (7,2 millió), Brazília (7 millió), Németországban (6,2 millió), Banglades (5,2 millió), Olaszország (4 millió), Magyarországon (3,8 millió).